WHEAT GLUTEN – (per lb.)

Be the first to rate WHEAT GLUTEN – (per lb.) Reviews

$4.19

(#1604) -?Sold per lb.

A protein component in which wheat is used to strengthen dough and give it structure and flavor. You can combine wheat gluten with millet or corn meal to make satisfactory baked products. Use three tablespoons per loaf of bread.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WHEAT GLUTEN – (per lb.)”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.